ШоуБиз

Мала, слатка, секси Кајли

Кајли Миног и Џејсон Донован се качија на иста сцена за да го испеат хитот  „Especially For You” за прв пат после 23 години.

Настанот што ги спои беше празничниот концерт „Hit Factory Live Christmas Cracker” што се одржа два дена пред Божиќ во О2 Арена, Лондон.

Минијатурната австралиска легенда во музиката беше облечена во мини креација од пролетната колекција на Дејвид Кома.

 

Напиши коментар