Убавина

Маска за коса со бренди

Ако мислите дека алкохолот е добар само за да се напиете во сабота навечер, грешите! Од него се добиваат прекрасни маски за коса, со кои можете да си направите еден ритуал – разубавување во недела.

Ви предлагаме да ја пробате ефективната маска со бренди, која ќе ја зацврсти вашата коса и ќе ја направи посјајна.

Потребни состојки:

1 лажица бренди

1 лажица мед

1 жолчка

Начин на подготовка:

Измешајте ги добро трите компоненти и втријте ја добиената маска во коренот на косата.

Масирајте го скалпот на главата со бавни, кружни движења во текот на неколку минути.

Потоа нанесете го и остатокот од маската по должина на косата. Ставете најлонска капа, а одозгора топла крпа.

Релаксирајте се така околу 30 минути и потоа измијте ја маската.

Напиши коментар