← НАЗАД НА БОЗА

Маска за коса со јајца

Маска за коса со јајца
2407 Читања

Јајцата се богати со протеини и се многу корисни за кожата и коста. Белката помешана со неколку капки сок од цитрус, е одлична маска против мрсна кожа. Жолчките можат да се користат за миење на косата, но треба да се исплакната со ладна вода за да не се зацврстуваат.

Хранлива маска за коса вклучува едно јајце, 2 лажици кокосово масло, 2 лажици масло од сусам или маслиново масло. Нанесете ја маската на косата и ставете најлонска кеса. Релаксирајте се 20 минути и измијте ја косата.

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk