Мода

Мастило сината е must-have

Мастило сината, боја која често ја нарекуваат кралска, бидејќи токму таа е бојата со која кралицата Елизабета најчесто се појавува, веќе неколку сезони се наоѓа на самиот врв на најтренди бои.

Речиси да не постои ниту една славна дама која барем еднаш не прошетала на црвениот килим во креација со оваа елегантна боја.

Во нашата галерија ќе погледната тоалети, маички, шорцеви, модни додатоци и чанти во оваа боја која дефинитивно ќе ја засакате.

 

Напиши коментар