Мојата кујна

Мини пици со пршута

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 1 тесто за пица (готово)

* 280гр кашкавал

* 350гр пршута

* 200гр сос од домати

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

  • Од готовото тесто исечете две или три кругчиња за пица, со големина според вкусот.
  • Круговите намачкајте ги со сос од домати.
  • Врз секој круг изрендајте кашкавал и ставете пршута.
  • Печете во загреана рерна на 220 степени околу 10 минути. По желба, пред сервирање ставете малку рукола.

Напиши коментар