Мода

Модерната „femme fatale“ од Gucci

Креативната директорка на модната куќа Гучи Фрида Џани, ја промовираше колекцијата есен 2013 година.

Инспирацијата ја пронашла во педесеттите години на 20век и од оваа женственост направила интересни колористички решенија: маслинесто зелена комбинирана со интензивна тиркизна боја и леопард акценти.

Гламурозното ретро расположение со пелерина од нерц со леопард кој Џани го усогласила си џемпер со кружно деколте и фланел здолниште  со набори на колковите. “Пред вас се наоѓа модерна femme fatale која ужива во сопственото мрачно расположение”, објаснила Фрида. “Вооружана со уникатен естетски вкус и суптилна сенсуалност на дива”, додава на крајот.

GUCCI PRE-FALL 2013

GUCCI PRE-FALL 2013

GUCCI PRE-FALL 2013

GUCCI PRE-FALL 2013

GUCCI PRE-FALL 2013

GUCCI PRE-FALL 2013

gucci-pre-fall-2013

 

 

Напиши коментар