Мода

Најдобро облечена ѕвезда на Греми наградите

Најпрестижните награди во светот на музиката беа доделени вчера вечерта. Тука ќе ги видите најзвучните имиња од светот на шоу бизнисот, а моделите што тие ги носат се предвесник за најновите пролет – лето 2013 тенденции.  А еве ги и нашите номинанации за најдобро облечени ѕвезди на настанот:

Кејти Пери во модел на Гучи

Ријана во модел од Azzedine Alaia

Алиша Кис со модел на Azzedine Alaia

Адел носи модел од Валентино

Телјор Свифт носи модел на J. Mendel

Ашанти

Бијонсе во креација на Osman

Џенифер Лопез носи модел на Anthony Vaccarello

Соланж во фустан на Ralph & Russo

Кели Роланд облечена во модел на Georges Chakra

Никол Кидман во златен фустан на Vera Wang

 

 

Напиши коментар