ШоуБиз

Најсексапилна жена за новата 2013-та година е…

Американската поп ѕвезда Кејти Пери е прогласена за најсексапилна жена за Новата 2013-та година. Списанието за мажи Men`s Health ја објави овогодишната класација на 100-те најубави жени во шоу бизнисот, актерки, водителки и фотомодели.

Во првата десетка влегуваат и Анџелина Џоли, Скарлет Јохансон и Џенифер Анистон. Во топ 100 се наоѓа и нивната колешка Шарлиз Терон на 36-то место,  Џенифер Лопез е број 72, после неа е Кејт Мидлтон. Лејди Гага дури 92-ро место.

 

Напиши коментар