Sweet Home

Најскапиот penthouse на светот

Проценет на 380 милиони долари, овој прекрасен penthouse во Монако ќе биде најскап на светот…

Монако е град на луксузот и представува игралиште за богатите и познатите луѓе. Особено е познат по своите журки на јахтите. Според тоа не е ни изненадувачки што баш тука ќе се најде и најскапиот недвижен имот на светот.  Овој penthouse ќе се најде на пазарот следната година и ќе биде втора по големина најголема зграда на Медитеранскиот брег. Овие две кули ќе имаат по 70 луксузни станови со една до шест спални соби. Меѓутоа најдобриот дел ќе биде penthouse од 3.300 метри квадратни на повеќе нивоа со приватен воден тобоган и ексклузивен инфинити базен.

Секој од овие прекрасни станови ќе има големи прозорци, приватна тераса со панорамски поглед на Монако, Larvotto плажа и Ligursko море. Руски и турски сауни, базени, приватни спа центри, приватни лимузини и кино сали кои ќе и додадат шлаг на тортата кога зборуваме за луксуз.

NAJSKUPLJI PENTHOUSE NA SVETU

NAJSKUPLJI PENTHOUSE NA SVETU

NAJSKUPLJI PENTHOUSE NA SVETU

NAJSKUPLJI PENTHOUSE NA SVETU

NAJSKUPLJI PENTHOUSE NA SVETU

NAJSKUPLJI PENTHOUSE NA SVETU

NAJSKUPLJI PENTHOUSE NA SVETU

NAJSKUPLJI PENTHOUSE NA SVETU

NAJSKUPLJI PENTHOUSE NA SVETU

NAJSKUPLJI PENTHOUSE NA SVETU

NAJSKUPLJI PENTHOUSE NA SVETU

NAJSKUPLJI PENTHOUSE NA SVETU

 

Напиши коментар