Убавина

Направете шампон против првут и брз раст на косата

Со цел косата да ви биде здрава морате да ја чувате и негувате од надворешноста па се до нејзината срцевина. Освен готовите шампони, од кои повеќето нема да ви одговараат, ви нудиме решение за кое ви се потребни неколку лесно достапни состојки и малку време.

Состојки:

Пола литар благ беби шампон или шампон од коприва

Едно шишенце АД капки

Едно шишенце концентрирани капки од коприва

Едно шишенце пантенол раствор

Во посебно шише додадете го шампонот, капките и растворот, добро измешајте и мијте ја косата на вообичаениот начин.

 

1 Коментар

  1. Да, шампонот е одличен доколку не се употребува редовно, затоа што прекумерната употреба на копривата ПРЕДИЗВИКУВА првут! Подобро да го тргнете тој дел од насловот/ текстот.

Напиши коментар