Убавина

Направи си сама: Нокти во рамка

Оваа визија е инспирирана од 60-тите и за прв пат беше прикажана на ревијата на Chanel за есен 2012. Но, овие нокти ќе бидат актуелни и во пролет 2013, а најдоброто е што можат да се направат супер лесно и можете да експериментирате.

Се што ви треба се две бои на лакови и безбоен топ лак.

Најпрво нанесете еден слој бел лак ( или друга боја, важно е да има контраст) по целата плочка на ноктот. Оставете да се исуши добро, а потоа со тенка четка внимателно насликајте “рамка” со црн лак. Ставете топ лак и подготвени сте.

 

Напиши коментар