ШоуБиз

Наскоро хип хоп албум од Мишел Обама

Мишел Обама следниот месец во склоп на својата кампања ќе објави хип хоп албум од 19 песни кои би требало да ги потикнат децата на редовно вежбање и здрава исхрана.

До следното лето ќе бидат објавени вкупно 10 спотови за песните од албумот “Песни за поздрава Америка“ кој ќе се дели во училиштата ширум Америка.

На албумот ќе се најдат и некои поп и кантри песни.

Напиши коментар