Убавина

Навлажнувачка маска за лице од пиво

За да ја подготвите оваа маска потребно ви е:
1 лажица пиво
1 лажица јогурт
1 лажица маслиново масло
1 белка од јајце
1 лажица свежо исцеден сок од лимун
1 лажица бадемово масло
Ставете ги сите состојки во блендер и помешајте на мала брзина во времетраење од 30 секунди. Навлажнете го лицето со млака вода и нанесете ја смесата рамномерно. Оставете да одстои 15 минути, а потоа измијте ја маската со млака вода. На крајот напрскајте го лицето со ладна вода.

Напиши коментар