Убавина

Одлична маска за густа и здрава коса

Квалитетниот шампон и балсам се задолжителни, но за да биде перфектна косата има потреба и од редовно користење на хранливи маски. И ако сакате да и помогнете на својата коса да изгледа убаво, да биде здрава и густа, со многу волумен, еве една неверојатно ефикасна рецепта…

Потребнји продукти:

-3 жолчки,

1 лажица маслиново масло,

1 лажица рум,

Измешајте ги добро трите компоненти додека не добиете хомогена конзистенција. Нанесете ја смесата прамен по прамен и оставете да делува 30 минути.

Покријте ја главата со најлонска капа и топла крпа. Накрај измијте ја маската со топла вода, нанесете шампон и исплакнете со млака вода.

Напиши коментар