Убавина

Омбре стил во природни бои

Омбре стилот на косата изгледа одлично во природни нијанси.

Неодамна овој стил се стави на модната писта, а однеодамна се здоби со популарност и кај нас.

За нежна визија се користиат наместо силни контрасни бои, непречено прелевање на тоновите. Најлесната нијанса треба да е до 3-4 тона посветла од најтемната боја. Исто така не заборавајте дека секоја коса е различна и понекогаш треба повеќе од едно бојадисување за да се постигне саканиот ефект.

Исто така нијансите на косата на омбре ефектот треба да одговараат на бојата на вашето лице. За летните месеци може да изберете топли, светли и живописни нианси, а за зимските поладни и сиви тонови.

 

Напиши коментар