ШоуБиз

Паника во Холивуд: Хакери откриле доверливи информации за познатите!

Руски хакери на интернет објавиле доверливи финансиски податоци од 11 светски звезди, меѓу кои се Бионсе и Џеј-З, Доналд Трап и Бритни Спирс.

Хакерите ги откриле сметките на Ким Кардашијан, Парис Хилтон, Мел Гибсон, Ештон Кучер и многу други.

Во истрагата е вклучен и FBA, а покрај состојбата на нивните сметки во банка објавени се и многу лични работи, вредноста на хипотеките кои ги имаат, состојбата на кредитните картици, информации за најновите автомобили и многу други детали.

Напиши коментар