Дестинации

Патувајте во Занзибар

Постевен во излориран сјај на југозападниот брег на островот, на 32 хектари, престојот во Занзибар е остварување на соништата на Султанот.

Се наоѓа на 55 минути од аеродромот и на главниот град Стоун Таун, Резиденцијата Занзибар лежи на една милја долга бела песочна плажа, со кокосови палми и топлите води на Индизкиот Океан.

Резиденцијата Занзибар вклучува најразлични влијанија на историјата на островот со кои создава уникатен амбиент, каде што гостите се препуштаат на задоволството во домот и софистицираната атмосфера.  Секој од овие 66 самостојни вили имаат свој сопствен приватен базен и претставува вистински луксуз за оние кои сакаат мир и приватност.

Овој луксузен комплекс е единствениот член од водечките Хотели на светот во Танзанија.

 

 

Напиши коментар