Мојата кујна

Пилешко со моцарела

Потребни состојки:

700гр пилешки гради

150гр домати

170гр моцарела сирење

1 лажица зачин за пилешко

Сол

Масло

Начин на подготовка:

Пилешките гради посолете ги, зачинете ги и кратко испржете ги на малку масло. Потоа ставете ги во плех и врз нив наредете ги кругчињата од моцарела, доматите и ставете малку босилек. Печете 10 минути во загреана рерна на 180 степени. Како прилог ставете печени компири или варен ориз.

Напиши коментар