Дестинации

Прекрасен хотел во Сао Пауло

DPNY Beach Hotel е типичен представник на бразилските луксузни хотели сместени на плажа…
Однадвор хотелот не наликува на останатите луксузни хотел. Она што го издвојува е необичната цигла боја на фасадата како и тоа што на прв поглед не е гламурозен, има само две нивоа но затоа се состои од многу стамбени единици кои совршено се вклопуваат во опуштен, природен, морски амбиент на Praia do Gurral плажата. Инаку оваа плажа е омиленото место за опуштање на богатото население на Сао Пауло.

При влегувањето во хотелот, ќе се почувсвувате како Алиса во Земјата на Чудата со оглед на неверојатниот дизајн и ентериер. Сензацијата продолжува кога вратарот ќе ве испрати до вашата соба, која е потполно поинаква од било што што досега сте виделе.

Иако Бразил не толку познат по приватните, мирни плажи, оваа хотелска плажа е нешто најблиску до тоа… на огромен песочен простор гостите имаат можност на пријатен престој и уживање во сонцето и морето. Тука се удобните лежалки, чадори за сонце, бар на плажа со конобари кои се секогаш расположени за правење на освежувачки коктели. Све што ви е потребно за еден совршен одмор.

PRELEP HOTEL U SAO PAOLU

PRELEP HOTEL U SAO PAOLU

PRELEP HOTEL U SAO PAOLU

PRELEP HOTEL U SAO PAOLU

PRELEP HOTEL U SAO PAOLU

PRELEP HOTEL U SAO PAOLU

PRELEP HOTEL U SAO PAOLU

PRELEP HOTEL U SAO PAOLU

PRELEP HOTEL U SAO PAOLU

PRELEP HOTEL U SAO PAOLU

PRELEP HOTEL U SAO PAOLU

 

Напиши коментар