Мода

Пример за одличен моден сенс – Max Mara

Од Max Mara ни претставуваат еден свеж, романтичен пристап кон зимската мода, која како и секогаш зрачи елеганција, практичност и сексапил.

Подолу ќе видите кадри од зимската кампања за 2013, на кои позираат двете прекрасни манекенки Тони Гарн и Кверел Јансен. Двете убавици се одличен тандем на спротивностите – едната русокоса, другата темнокоса.

Max Mara и овој пат не заинтригира со неверојатно убави палта и облека, кои секоја жена би сакала да ги облече.

Во мода ќе бидат дизајнираните хулахопки и крзнени јакички. Широк спектар на џемпери ги очекува дамите.

Тоалетите се едноставни во типични бои за студените месеци како беж, сива, црна, кафеава.

 

 

Напиши коментар