ШоуБиз

Принцот Хари или најпосакуваниот ерген во светот!

Британскиот принц Хари беше објавен за најпосакуваниот ерген во светот, победувајќи при тоа ѕвезди од спортот и киното меѓу кои Џорџ Клуни и Џек Николсон.

Малиот брат на принц Вилијам кој во моментов се наоѓа во Авганистан како воен пилот е на чело на класацијата составена од 40-те најпосакувани ергени во светот.

Во класацијата се вклучени уште неколку кралски особи меѓу кои грчкиот принц Филипос, внукот на Грејс Кели принцот Пиер Рение Стефано Казираги од Монако, шведскиот принц Калр Филип и белгискиот принц Амедео.

Белгискиот принц Амедео

Адам Скот

Патрик Шварценегер

 

 

Напиши коментар