← НАЗАД НА БОЗА

Природен лек за модрици

Природен лек за модрици
4038 Читања

Доколку имате модрици, ладните облоги можат многу да ви помогнат. Држете ја облогата околу 20 минути, па направете 20 минути пауза и потоа повторно ставете ја облогата.

Внатешноста на лушпата од банана исто така може многу да послужи.

Сепак, најдобри облоги може да направите од изрендан компир, изрендан кромид, листови од зелка и изрендан корен од ѓумбир.

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk