Мода

Пролет – лето 2013 според визијата на Викторија Бекам

Сосема наскоро Викторија Бекам ја претстави и последната колекција за пролет-лето 2013 на модната недела во Њујорк. Почестен гостин на ревијата беше секако нејзиниот сопруг, а Викторија повтрно успеа да ги освои модните критичари со својата префинета дизајнерска работа и умерените и нежни нијанси.

Тесни кратки здолништа, силно струкирани фустани, чипка и многу свила – типично во стилот на Викторија. А боите кои преовладуваат во колекцијата се според правилата на минимализмот – црна, бела и топла портокалова боја како водечки за колекцијата, а веројатно и актуелни за сезоната.

Напиши коментар