Дестинации

Раскошен резорт во Кина

“Banyan Tree Lijang” резортот, се наоѓа во прекрасниот град  Лијанг, во Кина…

Град со пребогата историја, кој е под заштита на UNESCO, ќе ви приреди навистина чаробен одмор. За потполно уживање ви го предлагаме гламурозниот резорт  “Banyan Tree Lijang”.  Хотелот кој е прогласен за најлуксузен хотел во Кина, 2007. година, поседува  неверојатен спа центар. Се наоѓа на надморска висина од 2000 метри. Одалечен е од  “Lijang” аеродромот  оклу 40 минути возење.

Архитектурата на комплексот , му припаѓа на традиционалниот кинески стил. Резортот располага со 6 вили и 11 апартмани од различни категории. На пример за “Garden King” апартманот ќе морате да издвоите 210, а за “Pretsedatelskata” вила 2100 евра по ноќевање. Оваа вила нуди навистина кралски третман. Ќе уживате во надворешниот базен со топла вода, када со хидромасажери, најмодерни технологии… поседува пространа спална соба, две бањи, дневна соба, трепезарија… Секако оваа вила нуди потполна приватност.

Комплексот, исто така представува вистински рај и за правите гурмани. Поседува 4 ресторани со различна кујна, два бара, како и перфектен  “Room Service”…

Многубројните активности со сигурност ќе ви го исполнат одморот. Во склоп на комплексот достапни ви се часови по јога, терени за тенис, суперлуксузен спа центар, теретана, а хотелот организира и многубројни излети, како што се посета на “Wenhai” и “Lashi” езерата, планините “Jade Dragon Snow”, селата “Lisu”, шопинг во стариот дел на градот…

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

RASKOŠNI RIZORT U KINI

Напиши коментар