Sweet Home

Раскошна вила на „островот на богатите“, Пукет

Островот Пукет, Тајланд е гостпримлив само за најбогатите луѓе во светот. Но пак на нас обичните луѓе не ни пречи ако ништо друго да помечтаеме за една ваква вила.

Таа има се – неверојатен поглед, преубав базен, едноставен и удобен ентериер. Проектот е на четри ката и секој од нив е уреден според најновите трендови во областа на внатрешното уредување. Погледнете го делото на архитектонското студио Tierra Design во нашата галерија.

 

1 Коментар

Напиши коментар