Убавина

Ретро фризура во стилот на ’40-те

Се повеќе светски ѕвезди ја избираат токму оваа фризура за своите настапи на црвениот килим. Тие го враќаат сјајот на фризурите од 40-тите години. Ако кон оваа фризура додадете и црвен кармин и стилски фустан, дефинитивно ќе се претворите во заводлива дама со одлична визија. Погледнете како чекор по чекор може да си направите убава фризура на една страна:

Напиши коментар