ШоуБиз

Ричард Гир се разведува

Холивудската sвезда Ричард Гир се разделил од својата сопруга Кери. Sвездата од “Убава жена” со неа има 13-годишен син. Актерот, за кого ова е втор брак веќе ги поднел документите за развод, пишува “Њујорк Пост”. Извори блиски до актерот тврдат дека тој и неговата сопруга веќе подолго врме живеат разделени.

Напиши коментар