ШоуБиз

Сакпоцените колекции на познатите!

Познатите редовно ја користат својата слава и богатство за да се занимаваат со необично хоби и да создаваат скапоцени колекции…

Богатите и славните избираат екстравагантни начини за ‘фрлање’ на своите пари – од поседување на најскапите куќи во Лос Анџелес до луксузно бањање во када од милион долари. Се чини дека тие навистина имаат сè. Во продолжение е листата на најскапи ‘играчки’ со кои се занимаваат познатите личности.

1. Познатиот актер Том Хенкс ја купил најскапата куќа во Лос Анџелес – чија цена изнесува 26 милиони долари.

SKUPOCENE KOLEKCIJE SLAVNIH LJUDI

2. Брајан Вилијамс си купи луксузен автомобил “Maybach Exelero” чија цена изнесува 8 милиони долари.

SKUPOCENE KOLEKCIJE SLAVNIH LJUDI

3. Бијонсе си купи луксузен автомобил од 2 милиони долари. Станува збор за “Bugatti Veyron Grand Sport”

SKUPOCENE KOLEKCIJE SLAVNIH LJUDI

4. Тамара Еклстоун купила кристална када од 1,5 милиони долари.

SKUPOCENE KOLEKCIJE SLAVNIH LJUDI

5. Ким Кардашијан купила “Ferrari” од 450 илјади долари.

SKUPOCENE KOLEKCIJE SLAVNIH LJUDI

6. Teјлор Лаутнер купил “Mercedes-Benz 2012 SLS AMG” за кој издвоил 250 илјади долари.

SKUPOCENE KOLEKCIJE SLAVNIH LJUDI

7. Луис Хамилтон  својата колекција гитари ја дополнил со златна гитара на покојната легенда “Prince” за која издвоил 100 илјади долари.

SKUPOCENE KOLEKCIJE SLAVNIH LJUDI

8. Тиние Темпах купил скпоцени патики “Nike MAG” кои го чинеле 37 илјади долари

SKUPOCENE KOLEKCIJE SLAVNIH LJUDI

9. Чарли Шин купил маса за stoni-fudbal со играчки во облик на барбики за кои издвоил 25 илјади долари.

SKUPOCENE KOLEKCIJE SLAVNIH LJUDI

10. Џастин Бибер купил ѓердан во облик на еден од главните ликови од популарната американска ТВ серија “Family guy”. Нејзината цена изнасувала 25 илјади долари.

SKUPOCENE KOLEKCIJE SLAVNIH LJUDI

 

Напиши коментар