Мода

Се очекува цветна хистерија напролет

Многу од големите играчи во модната индустрија поставија правила во модата за следната топла сезона.

Италијанската модна недела фасцинира со еклектичен стил претставувајќи повеќе шарени дизајни на гардероба и додатоци.

По студената есен и долгата зима ќе можеме да уживаме во една вистинска експлозија од бои и принтови, кој нема да не остават рамнодушни.

Храбар Color-blocking од Prada

Прада никогаш не се плашела да биде храбра, алтернативна и заедно со сето тоа-различна и изненадувачка. Пролетта 2014 според овој моден бренд е идејата за силна и борбена жена. “Ако те видат, ќе те слушнат” е мотото на колекцијата.

Толку едноставно – Just Cavalli

Постојат многу зборови со кои може да се опише пролетната колекција на Just Cavalli, но “умерена” сигурно не е една од нив. новата линија на италијанскиот дизајнер и неговиот тим е со светли бои и егзотични елементи како флорални и животински мотиви.

Принт Snoopy од Fay

Малото, слатко, анимирано кутре Snoopy е главниот лик во пролетната колекција на Fay.

Самовилите на Versace

Инспирацијата на Донатела Версаце е “улицата како нов моден подиум”.

Бохо стил со Etro

Дизајнерката Вероника Етро решава да и оддаде почит на модната мрка за која создава, создавајќи гардероба, проткаена со бохо стил и посеана со нота на етно инспирација.

 

Напиши коментар