Убавина

Секси makeup

Секоја од нас сака понекогаш да заблеска, да ги остави другите без здив, или да импресионира некоја посебна, драга личност. За постигнување на секси изглед потребни ви се низ фактори: пред се морате да се наоружате со самодоверба, насмевка и позитивна енергија, потоа совршен стајлинг, а како шлаг на тортата ќе дојде и убавата фризура и ефектен секси makeup.

Секси шминката подразбира малку појака и нападна шминка, и златното правило да не се акцентираат  усните и очите истовремено, паѓа во вода. Трикот на заводливиот makeup е во добро истакнатите очи и примамливите усни.

Еве неколку предлози:

smokey eyes

smokey eyes

pink karmin

seksi mejkap

 

 

Напиши коментар