Убавина

Шминка за Денот на вљубените

Свети Валентин наближува девојки! Рзмисливте ли со каков мејкап ќе го одбележите празникот на љубовта? Ако се уште не сте одлучиле, ние имаме одлична идеја за вас – црн ајлајнер и црвен кармин!

Да тоа е класика, но прекрасна и безвременска класика. Ја обожуваме француската префинетост на овој начин на шминкање и сметаме, дека за ден каков што е 14-ти фебруари, ова е шминката со која ќе заблескате.

Погледнете го видеото што ќе ви демонстрира како да работите чекор по чекор детално.

Напиши коментар