Мода

Што ни спреми Massimo Dutti за ладните денови

Септемврискиот Lookbook на шпанскиот бренд Massimo Dutti од сезона во сезона не воодушевува со висококвалитетни материјали и паметни комбинации на текстури и стилови.

Овој пат Massimo Dutti ги претстави своите прекрасни топли парчиња како волнени панталони, дебели плетени капути, а хит водич на целата колекција е неформалната елеганција.

Massimo Dutti е идеален за жените кои работат и не им потпаѓаат на трендовите, туку секогаш сакаат да изгледаат убаво и софистицирано.

 

Напиши коментар