Убавина

Soft smokey за сите прилики

Секси smokey eye за преку ден е обично пренападен, но овој пат ќе добиете одлични совети како да направите нежна варијанта од овој заводлив make-up, кој може да се носи во секоја прилика.

Ова е нежен вечерен look, совршен за излегување со дечко, но и за работа и сите останати ситуации во кои сакате да оставите впечеток на девојка која држи до себе, но сепак не претерувајте со шминката.

Со едноставни упатства и мали совети во ова видео, и вие можете да станете мајстор за овој совршен  smokey eye make-up, кој сигурно, од сега почесто ќе го носите!

Напиши коментар