Керозин

Топ 15 дизајнерски автомобили

Денес ќе ги видите 15-те најинтересни автомобили на чиј дизајн работеле нашите омилени модни дизајнери. Со задоволство ве информираме дека бисерот што се паркирал на прва позиција во нашиот список е Lamborghini Murcielago LP-640 дизајниран од Versace!

2. Mini Cooper Red Mudder од DSquared

3. Bentley Continental Flying Spur со дизајн од David Linley

4. Совршениот Chanel Fiole

5. Mini Cooper – Kenneth Cole

6. Nissan Pathfinder  – Marc Ecko

7. Rover Mini – Paul Smith

8. Citroen Lacoste Concept

9. Cadillac Seville – Gucci

10. Chrysler 300C  – John Varvatos

11. Range Rover Evoque – Викторија Бекам

12. Linkoln Mark V – Givenchy

Gucci – AMC Hornet Sportabout

14. Jeep CJ7 –  Levi’s

15.  Fiat 500 – Gucci

 

 

 

Напиши коментар