Мојата кујна

Тортиљи со сирење

Ова се тортиљи кои лесно се подготвуваат и исто толку лесно се јадат

Потребни состојки:

–      4 тортиљи

–      200 гр младо сирење

–      100 гр кашкавал

–      50 гр димен кашкавал

–      млад кормид

–      бибер и сол

Подготовка:

Посолете го младото сирење, а потоа додајте го исецканиот млад кромид. Одозгора ставете го ренданиот кашкавал и димениот кашкавал исечен на коцки. Завиткајте ги во ролни и ставете ги во рерна или микробранова да се растопи кашкавалот.

Напиши коментар