Убавина

Третман за коса со шеќер

Оваа маска содржи хидроксна киселина која ги симнува мртвите келии, навлегува во длавочината на структурата на влакното, ја зголемува неговата циркулација, а воедно прави пилинг на кожата на главата. По овој шеќерен шешир кој ќе го нанесете на косата ќе имате мека, сјајна коса која лесно ќе може да ја обликувате.

Измешајте три лажици кафен шеќер, една лажица мед, една лажица лимонов сок, една лажица бадемово масло и малку млеко. Нанесете ја маската на косата и оставете ја нека делува 15 минути.

Напиши коментар