Мода

Уште еден тренд за пролет 2013 – светкаво!

Бисери или циркони, важно е да е светкаво!

Упадливо и атрактивно, а сепак толку женствено и романтично… гардеробата украсена со светкави детали е must have оваа пролет. Светкавите детали како што се цирконите, бисерите се пожелни секаде: како на вашите фустани и блузи, така и на шорцевите и сакоата.

Светкавите детали се идеално решение за вечерните прилики, ефектни се и привлекуваат внимание. И во дневна варјанта изгледаат убаво, доколку се добро и ненападно искомбинирани.

love

 

homygod

gorgeous Philip Lim

Sequin-embellished tulle dress

Perfect Formal Dress

bow and bedazzles!

Adorable

 

Напиши коментар