ШоуБиз

Вљубените Григор Димитров и Марија Шарапова на прошетка во Мадрид

Изгледа дека Марија Шарапова му носи среќа на Григор Димитров, пишува “Дејли мејл”.

По победата над Новак Ѓоковиќ на турнирот во Мадрид 21-годишниот бугарин и 26-годишната руска тенисерка беа пресретнати на романтична вечерна прошетка по улиците шпанската престолнина.

Тие се држеле за раце и страсно се бакнувале, без да кријат. Тие двајца досега ја немаат официјално потврдено нивната врска.

По  победата над Ѓоковиќ, Димитров му се заблагодари на семејството, како и на својата девојка која предходната вечер му кажала нешто што тој цел живот ќе го памети. Григор сепак не го откри името на девојката.

Влюбените Григор Димитров и Мария Шарапова на разходка в Мадрид-снимки

Влюбените Григор Димитров и Мария Шарапова на разходка в Мадрид-снимки

 

Напиши коментар