Мојата кујна

Здрав микс од спанаќ, јаболка и лимон

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

* 1 врска спанаќ

* 0,5 сок од лимони

* 2 јаболка

* 1 лажица мед

* 1 чаша вода

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

  • Измијте ги добро спанаќот и јаболката.
  • Исчистете го спанаќот од дршките. Излупете ги и исечете ги јаболката.
  • Изблендирајте ги сите производи.
  • Ставете ги во висока чаша и сервирајте.

Напиши коментар