Мојата кујна

Направете smooty од моркови!

Потребно:
  • 60 милилитри млеко
  • 1 лажицаМед
  • 1   жолчка
  • малку  јаболка
  • 200 грама моркови

 

Подготовка:

 

Морковот го пасираме или го ставаме во блендер, потоа го цедиме.

Излупете го и исчистете го јаболкото, исечете го, ставете го во блендер, додадете две коцки лед и сите други состојки, па матете додека не добиете пенлив пијалак.

 

Напиши коментар