Bridal

Agent Provocateur пролетна колекција 2014 на долна облека за невести

Кога станува збор за лускузна и исклучителна долна облека, името Agent Provocateur секогаш ни доаѓа на ум. Инспирирани од 50-тите години на минатиот век, пролетната невестинска колекција за 2014 на Agent Provocateur е исполнета со најубавите детали кои може да си ги замислите: флертувачка и прекрасна француска чипка во најслатката нијанса на бледо розева боја помешана со свила во крем нијанса. Кампањата за пролетната колекција 2014 “Зад Затворени Врати” е снимена од страна на светски реномираниот фотограф Мајлс Алдриџ.

Заводлива, слатка или секси, кој е вашиот стил? Погледнете некои од моментите од колекцијата и пронајдете го вашиот фаворит.

agent provocateur bridal collection abbey basque

agent provocateur bridal lingerie pale pink ambrose baby doll brief

agent provocateur bridal lingerie pale pink ambrose bra suspender panties

agent provocateur bridal lingerie collection maddy bra garter belt suspenders panties

agent provocateur bridal collection iyla bra full brief panties

agent provocateur bridal lingerie pale pink fringing playsuit

1 Коментар

Напиши коментар