← НАЗАД НА БОЗА

Ако ве боли увото веднаш ќе ви помине со овој лек

Ако ве боли увото веднаш ќе ви помине со овој лек
1612 Читања

Болката на увото е едно од најнепријатните нешта. Таа обично се појавува како последица од развивањето на други вирусни заболувања и може да продолжи со денови.

За да ја спречите, исечкајте ситно 1-2 чешниња лук и ставете ги во ¼ чаша маслиново масло.

Затоплете ги заедно на пареа околу 3 минути. Отстранете гиу од огнот и почекајте да се оладат. Процедете го добиеното масло и секој пат пред да го користите, повторно затоплете го.

Легнете на страна и капнете 2 капки од маслото во болното уво. Почекајте еден минута во легната положба, за да може маслото да протече во ушниот канал. Повторувајте ја процедурата пои 2-3 пати на ден, додека болката целосно не исчезне.

 

 

Еден коментар → “Ако ве боли увото веднаш ќе ви помине со овој лек”


  1. BETI

    4 годинаи пред

    very nice

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk