Здраво тело

Бабин лек за отстранување на камења од бубрезите и жолчката

Состојки:

  •  259 грама шеќер во прав.
  •  0,25 л ладно цедено маслиново масло.
  •  250 грама лимон со кора
  •  259 грама корен од магдонос (сомелен) и
  •  250 грама мед

(или еднакви количини од сите состојки)

Добро измијте го лимонот, а доколку е прскан, исчистете го од хемикалиите. Тоа можете да го направите со растворот за чистење на овошје од хемикалии. Откако ќе го исчистите лимонот, исечете го на помали делови и изблендирајте го во блендер. Коренот од магдонос, исечете го, излупете и изблендирајте како лимонот. Измешајте се заедно и додадете мед, маслиново масло и шеќер во прав. Состојките мешајте ги подолго за смесата целосно да се изедначи.

Кај проблемите со бубрезите и жолчката потребно е да се зема една лажица наутро на гладно и една лажица навечер пред спиење. Смесата е потребно цело време да ја чувате во стаклен сад во фрижидер, бидејќи е лесно расиплива. За решавање на повеќето проблеми со песок или камења на бубрезите и жолчката потребно е да испиете две дози. (Откако ќе ја потрошите првата направете уште една смеса затоа што е расиплива, а се прави по 250 г од состојка). Смесата е осмислена и испробана во топењето на камења и е многу делотворна.

Нејзиниот состав е со многу пријатен вкус и е корисен и за други намени, па заедно со лицето кое боледува од овие болести може да ја употребуваат и другите членови од семејството. Многу е важно за време на оваа терапија да се пијат големи количини на течности, најдобро вода. Поделете го овој рецепт со своите пријатели, за да можат што повеќе луѓе да го применат.

3 Коментари

  1. Citajki go ovoj babin lek so lekuvanje za otstranuvanje na kamen vo bubrzi ili vo zolcka licno smetam deka e stvarno babin i zastaren i na site koj imaat kamenja vo bubrezite ili zolckata ke im predlozam skoro ist nachin za otstranuvanje na kamenjata ili site onie koi imaat zdebeleni zolchni zidovi i trpat poradi toa jaki bolki namesto seto toa pogore sto e navedeno lekot da go melat, mesat, cuvat na ladno, pa edna , pa druga doza, PREPORACUVAM namesto toa sekoe utro na gladen stomak da si ispivate 2 (dve) supeni lazici laden ceden maslinov zejtin a posle toa edna supena lazica ceden sok od limon. Mozete ova i pred spienje toa da go povtorete ako sakate i mozete taka sekoj den so meseci da si go ispivate posebno nautro i nema ni da osetete koga vasite bubrezi ili zolchka se procistile t.s.koga sami od sebe se otstranile kamenjata ili pesokot po zidovite i ke osetete edna lekost kaj organizmot bez pritoa da osetete nekoja bolka pri samotoodsebe otstranuvanje na kamenjata vo bubrezite ili zolchkata. Edinstveno vazno ovde e da bidete uporni seto toa nautro da go konsumirate i ke nemate problemi a lekot t.s.maslinoviot zejtin i limon mozete dodeka sakate da go upotrebuvate i koga ke gi otstranete kamenjata. Na zdravje neka Vi e na site koj ke si go pie ovoj lek, oti medot vo slucajot moze da predizvika seker vo krvta pa zatoa velam ovoj “babin lek” sto go predlagate e zastaren.

Напиши коментар