← НАЗАД НА БОЗА

Бабина рецепта за прочистување на секрет од белите дробови

Бабина рецепта за прочистување на секрет од белите дробови
1352 Читања

Во еден литар вода се ставаат 20 парчиња локум (без никакви додатоци).

Сварете ги да дојдат до половина литар и пред крајот додадете 20 ментол бомбони. Извадете ја смесата и по желба додадете неколку листови индрише. Смесата чувајте ја во фрижидер и земајте по една супена лажица три пати на ден. За 2-3 дена секретот се прочистува од белите дробови.

 

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk