Мојата кујна

Бомбици од сусам

Потребни состојки

  • 50 грама Чоколадо
  • 100 грама Сусам
  • 50 грама Локум
Подготовка:
Во подлабок сад го ставаме локумот исечен, исеченото чоколадо, и сусамот претходно пропржен во тава. Смесата ја замесуваме со рака. Формираме топчиња и ги сервираме во соодветна чинија.

Напиши коментар