Мојата кујна

Брза торта!

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

*800гр шлаг

*300гр мелена плазма

*10 чоколадни крем банани

*200гр еурокрем

*кисела вода

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Прв чекор:

Најпрво изматете 200гр шлаг со една чаша кисела вода.

Во тоа додадете 300гр мелена плазма (откако тоа ќе се соедини обликувајте го во тањир)

Втор чекор:

Изматете 200гр шлаг со една чаша кисела вода и во тоа додадете 10 сецкани чоколдани банани (кога сето тоа ќе се соедини ставете го на смесата од плазмата).

Трет чекор:

Изматете 200гр шлаг и една чаша кисела вода и во тоа додадете 200гр еурокрем (откако ќе се соедини ставете го над смесата со чоколадни банани).

Четврт чекор:

Изматете 200гр шлаг со една чаша кисела вода и откако сето тоа ќе го изматите ставете го врз тортата како фил и ставете ја фо фрижидер.

Напиши коментар