Здраво тело

Чоколаден шејк со боровинки

Потребно е:

  • 200 гр замрзнати боровинки
  • 2 лажици какао
  • 200 мл млеко
  • 1/4 лажиче екстракт од ванила
  • прстофат цимет
  • прстофат мелено морско оревче
  • 2 лажици мед
  • неколку коцки мраз

Подготовка: Сите состојки ставете ги во блендер и миксајте ги додека да се соединат. Сервирајте.

Напиши коментар