← НАЗАД НА БОЗА

Чудесен пијалок на билкари од Кина: Се пие три месеци, а здравјето моментално се подобрува!

Чудесен пијалок на билкари од Кина: Се пие три месеци, а здравјето моментално се подобрува!
814 Читања

За подготовка на овој пијалок ќе ви биде потребно половина големо или едно помало цвекло, два моркови и едно јаболко.

Пијалокот од цвекло, моркови и јаболка ги елиминира лошите клетки од телото и го забавува нивниот раст. Треба да се конзумира три месеци, а здравјето моментално се подобрува.

Подготовка на пијалокот:

Цвеклото, јаболката и морковите исечете ги на кришки. Со помош на соковник, исцедете сок од цвеклото. Оставете го да отстои еден час во стаклена чаша во фрижидер. Потоа додадете го исцедениот сок од моркови и јаболка. Конзумирајте 30-40 минути пред појадок.

Важно: Не ги мешајте сите компоненти одеднаш. Најпрво се подготвува сокот од цвекло, кој мора да отстои некое време во фрижидер во отворен стаклен сад. На тој начин се елиминираат некои штетни супстанци од цвеклото, кои можат да предизвикаат мачнина, повраќање, вртоглавица. Кога овие супстанци ќе дојдат во реакција со кислород – ги губат своите својства и не предизвикуваат нус појави.

Овој чудесен пијалок е многу ефикасен кај следните болести:

– Спречување на развојот на клетките на ракот.

– Спречување на болести на црниот дроб, бубрезите, панкреасот, како и помош во лекување на чиреви.

– Го зајакнува имунолошкиот систем. ги елиминира токсините, ја подобрува функцијата на цревата.

– Го елиминира лошиот здив.

– Ги намалаува менструалните болки.

– Ја зголемува содржината на еритроцитите во крвта и го намалува нивото на холестерол.

– Го намалува притисокот и ја нормализира состојбата на крвните садови.

– Корисен е кај хипотериоза – болест на тироидната жлезда, предизвикана од недостаток на јод во организмот.

– Го подобрува тенот и ја подмладува кожата.

– Ефикасен е за губење на тежината.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk