Убавина

ЧУДОТВОРЕН МЕЛЕМ: Го намалува обемот на струкот и масните наслаги од стомакот!

Благодарение на овој рецепт, жените го намалувале дневно обемот на струкот за 1 сантиметар. Овој мелем го елиминира вишокот на маснотии и вода од организмот, ја подобрува функцијата на мозокот, го подобрува помнењето, го подобрува слухот и видот.

Главни состојки на овој рецепт се свеж рен, непрскан лимон со кора и мед.

Рецепт за мелемот за слабеење

Сосотјки:

*125гр рен

*3 непркани лимони

*3 лажици мед

Постапка:

Измиксајте го во блендер ренот. Земете 3 лимони, пресчете ги на половина, извадете ги семките, па заедно со кората исто така измиксајте ги и измешајте ги со ренот. Во тоа додадете три лажици мед и се добро измешајте. Чувајте го мелемот во затворена тегла во фрижидер. Земајте по една мала лажица два пати дневно заедно со оброкот. Земајте од мелемот во текот на 3 недели и гледајте како обемот на струкот се намалува.

Напиши коментар