Здраво тело

Домашен чај за искашлување – Проверено делува!

Не бидете гадливи и пробајте го овој рецепт кој проверено делува.

Се што ви е потребо да го подготвите е:

*2 главици црвен кромид

*1 литар вода

*10гр кафеав шеќер

Подготовка:

Кромидот не го лупете, измијте го и ставете го да се вари во еден литар вода со шеќер (шеќерот го неутрализира мирисот и вкусот).

Откако ќе зоврие, варете го уште 15 минути.

Употреба: Чајот се пие млак или ладен и тоа голтка по голтка. Бргу го поттикнува искашлувањето и неговото престанување. Се препорачува и кај бронхитис.

 

Напиши коментар